РУС

Вайра
(061) 220-25-43
(067) 613-41-35


Сетки металлические
Проволока
Заборы и ЕгозаНовини


Підписка на новини

Габіони


Габіон
- це ящик або каркас з металевої крученої або плетеної сітки, наповнений каменем, щебенем або галькою.

Характеристики габіонів

Габіони здійснюються за ДСТ Р 52132-2003 і ASTM A 975-97. Сітка для виготовлення габіонів - це металева сітка подвійного кручення, яка навіть при розриві якогось зі своїх з`єднань не порушує загальної структури габіону.
Діаметр дроту на краях трохи більше (3,4; 3,9 мм) основного діаметру (2,7; 3,0 мм). Це забезпечує додаткову міцність у місцях більшого механічного впливу.

сітка для габіонів Габіон Габіони

Дріт, використовуваний в сітці для габіонів - це сталевий дріт з щільним оцинкуванням або дріт з покриттям GalMac © або GalFan ©. При використанні габіонів в агресивному середовищі сітка додатково покривається полівінілхлоридом (ПВХ або «полімер» в народі). ПВХ забезпечує стійкість габіону до різного типу впливів ззовні (хімічне, механічне, корозія).
 

Коротка історія габіонів

Габіони спочатку були передбачені для берегоукріплення та захисту від підмивання, оскільки завдяки їх міцної конструкції вони оберігають навколишні території річок від весняних розливів. Таким чином, габіони стали незамінні в гірських районах, де при весняному сході снігів річки часто виходять з берегів і завдають значної шкоди від підтоплення. Вартість габіонів у таких районах з легкістю окупається за один-два сезони.

Поширеність габіонів

Якщо Ви раніше не чули про габіони, це значить, ви просто не стикалися з ними у справі, хоча вони мають дуже велике поширення. Наприклад, береги паризької річки Сена укріплені габіонами, що захищає фундаменти прибережних будинків від руйнування. Придивившись до берегів Темзи в Лондоні, ми також побачимо ознаки наявності габіонів по шарам облицювання. Та в тому ж Києві в районі станції метро «Дніпро» явно простежуються габіони під облицювальним каменем. Прикладів можна наводити безмірну кількість, але те, що габіони - дуже поширені берегоукріплювальні споруди, сумнівів не викликає.

Габіони в Рено, 1894 р. Габіони в Парижі Габіони в Лондоні

Застосування габіонів

Габіони, крім усього іншого, мають широке поширення в ландшафтному дизайні, оскільки виглядають дуже органічно і додають ландшафту дух середньовічності (великі камені в габіонах). Крім естетичних параметрів, габіони мають ще й низку практичних застосувань. Наприклад, габіони захищають територію від шуму вулиці, завдяки своїм шумопоглинальним властивостям. Тобто, можна навіть вибудувати паркан, що виходить на жваву вулицю, з габіонів, зробивши з нього живу огорожу. А якщо ваша територія межує з водоймою, то можна і причал зміцнити на габіонах, що зробить практично неможливим підмив опор причалу.

Габіони Габіон Габіони - найкраще рішення для зміцнення грунту Габіони з сітки подвійного кручення
Якщо заглянути у Вікіпедію, то можна побачити цілий розділ щодо застосування габіонів, але і цей список не є повним! Широта застосування габіонів може обмежуватися лише Вашою фантазією - настільки універсально їх застосування. Якщо виділити основні напрямки застосування габіонів, то можна перерахувати такі:
- Укріплення берегів водойм за допомогою габіонів;
- Захист від каменепадів, лавин, зсувів;
- Боротьба з ерозією грунту;
- Зміцнення схилів і насипів;
- Облицювання дамб і каналів габіонами;
- Зміцнення водовідводів, водопропускних труб;
- Ландшафтний дизайн.

Переваги габіонів

Отже, якщо узагальнити всі переваги габіонів, то вони полягають у наступному:
- Завдяки дренажним властивостями (водопроникності) габіони мають досить великий ресурс використання, оскільки не руйнуються при підтопленні;
- Тривала захист від корозії (до того часу, як сітку з`їдає корозія, сама конструкція габіону вже досить укріплена для самостійного виконання покладених завдань);
- Сприятливий вплив габіонів на навколишнє середовище;
- Габіони - найкраще рішення для зміцнення грунту.

ООО "Вайра". Все права защищены. Использование материалов сайта разрешается только если есть ссылка на www.setka-provoloka.com.ua