РУС

Вайра
(061) 220-25-43
(067) 613-41-35


Сетки металлические
Проволока
Заборы и ЕгозаНовини


Підписка на новини

Сітка рабиця оцинкована

Як визначити якість оцинкованої сітки рабиця

1. Методи оцинкування дроту

Існує два основні методи оцинкування дроту з метою захисту його від корозії: метод гарячого цинкування і гальванічний метод.
Суть гарячого цинкування: дріт опускають в розплав цинку, витримують там деякий час і витягають його з розплаву цинку. Для того, щоб з дротом в процесі вилучення її з розплаву цинку не йшло багато цинку, залишалося менше напливів, дріт пропускають через спеціальні гребінки, які повертають зайвий цинк назад у ванну з розплавом цинку.
Суть гальванічного методу: дріт опускають в розчин солей цинку. Після цього методом хімічної реакції електролізу на дроті осаджують шар цинку.
при гарячем цинкуванні на поверхні дроту залишається більше цинку - 60-90 г/м2.
при електролітичному методі цинкування на поверхні цинку залишається менше: до 10 г/м2 і менше.
Шар цинку при електролітичному покритті більш рівномірний, ніж при гарячому цинкуванні і, навпаки, гарячеоцинкований дріт може мати невеликі напливи.
Тим не менш, для виготовлення сітки рабиця краще використовувати гарячеоцинкований дріт через більшу кількість цинку.

2. Джерела надходження дроту для плетіння сітки рабиця

Для виробництва сітки рабиця використовують дріт оцинкований вітчизняного виробництва. Абсолютна більшість виробників набувають гарячеоцинкований дріт, але вже з`явилося кілька виробників, які оцинковують дріт електролітичним методом, або які закуповують такий дріт у Китаї. У Китаї гарячеоцинкований дріт мало відрізняється за ціною від дроту, виробленого в Україні. Транспортні витрати роблять китайський дріт дорожче, ніж в Україні. Проте в Китаї є багато виробників електролітично оцинкованого дроту. Цей дріт дійсно істотно дешевше, адже на ньому мало дорогого цинку. Виробники сіток не говорять споживачам, що їх сітка виготовлена ​​з електролітично оцинкованого дроту, яка скоро поржавіє. Адже термін гарантії в Україні 1-2 роки. Навіть якщо сітка поржавіє, то свою функцію по огорожі території вона все одно буде виконувати і виробник не понесе від виробництва такої скті збитків. Крім того, довести, що ця сітка була куплена саме у цього виробника, практично не можливо.

3. Блискуча оцинкована сітка рабиця

Багато хто бачив в продажі сітку рабица, яка на вітринах торгових підприємств аж сяє.
Дріт для такої сітки рабиця виготовляють двома методами: методом додавання до цинку алюмінію. Це дорого і погіршує захисні властивості цинкового покриття, проте допомагає створити ілюзію більш якісної сітки.
Методом прискореного охолодження дроту після вилучення його з розплаву цинку. В цьому випадку якість не погіршується, але після кількох дощів, ці сітки нічим не відрізняються від сітки зі звичайного дроту. Тому, якщо Вам хочеться погріти душу хочя б місяць поглядом на блискучу сітку, то можете сміливо її купувати. Тільки дивіться на ціну. Адже тимчасовий блиск допомагає тільки продати сітку, але не надає їй додаткових корисних властивостей, виражених в довговічності використання або в довговічному блиску.

4. Цинк на дроті, який сколюється

Наші спостереження показали, що деякі підприємства-виробники дроту не мають достатньо якісного обладнання для виробництва оцинкованого дроту, тому вони поставляють дріт, з якого сколюється цинк. Особливо це видно на згибах дроту. Подивіться уважно на згиби спіралей з внутрішньої сторони. Такі відколи - серйозна небезпека для довговічності ваших сіток. Адже під відколами немає цинку, або цинку мало. Тому найближчим часом ця "оцинкована" сітка буде іржавіти в місцях сколів.

5. Оцинкована сітка рабиця, термін експлуатації

Термін експлуатації сітки рабиця більше 20 років. Є сітки рабиця, які були встановлені більше 40 років тому і продовжують служити своїм власникам. Термін служби сітки рабиця залежить від двох основних факторів: діаметра дроту та кількості цинку на цьому дроті. З ростом діаметра дроту, товщина цинкового покриття на ньому, як правило, збільшується.
За нашими спостереженнями, товщина цинку при експлуатації в неагресивному середовищі зменшується зі швидкістю, приблизно, 6 г/м2 на рік. Цинк заміщається окислами цинку, які в меншій мірі, але все ж захищають поверхню дроту від корозії. В подальшому, після того, як дріт почав кородировати, сітка буде служити тим довше, чим товще діаметр дроту.

6. Що впливає на термін служби сітки рабиця

На термін служби сітки рабиця, крім самої товщини цинку на дроті, і діаметра дроту, впливає ще й агресивність середовища, в якій використовується сітка рабиця. Фахівцям з розведення свиней відомо, що паркани з оцинкованої сітки рабиця, які вони встановлюють, захищаючи своє виробництво від злодіїв, протягом декількох років покриваються іржею, навіть якщо вони виготовлені з високоякісного оцинкованого дроту кращих виробників. Чому цей дріт іржавіє? Відповідь криється в гнойових ямах. Бактерії, які переробляють гній виділяють аміак. Аміак вступає з вологой, завжди міститься в повітрі і утворює пари азотної кислоти. Азотна кислота легко роз`їдає цинкове покриття. Так само погано впливає на оцинковану поверхню дроту повітря навколо заводів, який насичений парами кислот, що утворюються в результаті діяльності цих підприємств. Тому в агресивних середовищах ми рекомендуємо використовувати оцинковану сітку рабиця з полімерним покриттям.
Є випадки, коли сітка оцинкована в звичайних умовах починає іржавіти вже протягом першого року експлуатації, саме через використання електролітично оцинкованого дроту для виробництва плетеної сітки. Адже на цьому дроті виробник може забезпечити мінімальну кількість цинку, в той час як на гарячеоцинкованому дроті зменшити кількість цинку, при існуючих в Україні технологіях, не можливо.

7. Наші рекомендації

Для агресивного середовища купуйте сітку плетену Козачка оцинковану та покриту високякісним полівінілхлоридним покриттям із спеціальними домішками для морозостійкості.
Купуючи сітку рабица вимагайте сертифікат якості на сітку. Купуйте сітку рабиця за ДСТ 5336-80. Цей ДСТ передбачає використання гарячеоцинкованого дроту, що забезпечує довговічність сітки рабиця.

ООО "Вайра". Все права защищены. Использование материалов сайта разрешается только если есть ссылка на www.setka-provoloka.com.ua